Menu Competitie bekend: 101 films uit 33 landen
Nieuws
Competitie bekend: 101 films uit 33 landen

Competitie bekend: 101 films uit 33 landen

Het officiële competitieprogramma omvat dit jaar 101 films uit 33 verschillende landen. Het breed opgezette competitieprogramma is het belangrijkste festivalonderdeel en onderstreept de exclusieve focus die het festival legt op jong, vaak nog onbekend filmtalent. De officiële selectie strijdt om de Go Short Awards, bestaande uit acht filmprijzen, en een plek op de longlist van de Oscars.

Europese Competitie
De omvangrijke Europese competitie bestaat uit de 60 beste korte films van dit moment, geselecteerd uit meer dan 2500 inzendingen. Tijdens het festival beleeft meer dan de helft van de films zijn Nederlandse première. Zowel internationaal geprezen films (zoals het voor een Oscar genomineerde Negative Space van Max Porter en Ru Kuwahata en het tot ‘Short of The Year‘ verkozen The Burden van Niki Lindroth von Bahr) als excellente nieuwe ontdekkingen zijn onderdeel van de vooraanstaande line-up.

Nederlandse Competitie
De Nederlandse competitie toont de officiële selectie van 20 korte films van Nederlandse bodem. Onder de geselecteerden van dit jaar vallen zowel het regiedebuut van acteur Jonas Smulders (Tex, 2017) als het nieuwe werk van Noël Loozen (Botanica, 2017) en festivalroutinier Amos Mulder (Word!, 2017). Ook zijn er drie NTR Kort films geselecteerd: De Begrafenis van de Verlegen Mens (Joost van Hezik, 2017), Harbour (Stefanie Kolk, 2017) en #YOLO4REAL (Aiman Hassani, 2017).

Studenten Competitie
De 21 hoogst gewaardeerde studentenfilms van het afgelopen jaar vormen de Studenten competitie. Geselecteerden maken kans op de Encouragement Award, een prijs om jong en nieuw talent te stimuleren en te inspireren. Dit jaar omvat de Studenten competitie drie wereldpremières, waaronder het Franse Letters To Adja van Marie-Stéphane Imbert.

Het complete overzicht van de officiële selectie 2018

Europese Competitie

  • (Fool Time) JOB - Gilles Cuvelier
  • 8th Continent - Yorgos Zois
  • AAA (Mein Herz) - Katarina Zdjelar
  • After School Knife Fight - Caroline Poggi, Jonathan Vinel
  • Anthony, The Invisible One - Maya Kosa, Sergio da Costa
  • As We're Told - Fredrik Wenzel, Erik Holmström
  • Black Line - Francesca Scalisi, Mark Olexa
  • Camera Threat - Bernd Lützeler
  • City of Tales - Arash Nassiri
  • Copa-Loca - Christos Massalas
  • Coup de Grâce - Salomé Lamas
  • Coyote - Lorenz Wunderle
  • Drop By Drop - Alexandra (Xa) Ramires, Xá, Laura Gonçalves
  • Everything Is Far Away - Emanuel Parvu
  • Flores - Jorge Jácome
  • Gaze - Farnoosh Samadi
  • Grandpa Walrus - Lucrèce Andreae
  • I'll Probably Never See You Again - Mitja Mlakar
  • Islands - Yann Gonzalez
  • Ivy - Sarra Tsorakidis
  • Juck [Thrust] - Olivia Kastebring, Julia Gumpert, Ulrika Bandeira
  • La Bouche - Camilo Restrepo
  • Lembri Uudu - Eeva Mägi
  • Lupus - Carlos Gomez Salamanca
  • Manila High-Life in Company with Death - Simone Andrea Gottschau, Anders Palm Olesen
  • Manivald - Chintis Lundgren
  • Marfa - Greg McLeod, Myles McLeod
  • May Day - Olivier Magis, Fedrik de Beul
  • Merry-Go-Round - Ruslan Bratov
  • Mirage My Bros - Diogo Baldaia
  • Miss Holocaust - Michalina Musielak
  • Mountain Plain Mountain - Daniel Jacoby, Yu Araki
  • Negative Space - Max Porter, Ru Kuwahata
  • Nocturne - Anne Breymann
  • Nothing Happens - Uri Kranot, Michelle Kranot
  • Olga - Maxime Bruneel
  • Orogenesis - Boris Labbé
  • Rewind Forward - Justin Stoneham
  • Road 13 - Paolo Iskra, Kim Sundbeck
  • Shadow Animals - Jerry Carlsson
  • Silica - Pia Borg
  • Solar Walk - Reka Bucsi
  • Stay Ups - Joanna Rytel
  • Strange Says the Angel - Shalimar Preuss
  • The Battle of San Romano - Georges Schwizgebel
  • The Burden - Niki Lindroth von Bahr
  • The Disinherited - Laura Ferrés
  • The Everlasting Man - Luís Costa
  • The Fall of Lenin - Svitlana Shymko
  • The Hunger - Kenneth Karlstad
  • The Shadow of Utopia - Antoinette Zwirchmayr
  • The Walker - Frédéric Hainaut
  • Ubi Sunt - Salomé Lamas
  • Ugly - Nikita Diakur
  • Violence is to Charge 600 Euros-Public Land II - Elena Friedrich
  • Walk With Me - Anita Beikpour
  • Waste no.1 Money - Jan Ijäs
  • Wild Mane Crop - Jaione Camborda Coll
  • Wishing Well - Sylvia Schedelbauer
  • Woods & Waters - Antoine Parouty

Nederlandse Competitie

  • #YOLO4REAL - Aiman Hassani
  • A Man Falls From The Sky - Kurt Platvoet, Jan Verdijk
  • Asylum - Jaap van Heusden, Jefta Varwijk
  • Botanica - Noël Loozen
  • Credo - Maurice de Bruijne
  • Flower Found! - Jorn Leeuwerink
  • Harbour - Stefanie Kolk
  • Hello Salaam - Kim Brand
  • Homo Ludens - Sanne Rovers
  • Hot Tea - Marcel Tigchelaar
  • Kiem Holijanda - Sarah Veltmeyer
  • Lejla - Stijn Bouma
  • LISTEN - Astrid Bussink
  • Mentia - Carolien Van Maaswaal
  • Sand Wanderer - Eric Giessmann
  • Skógafoss - Niels Bourgonje
  • Sweet Tooth - Nico van den Brink
  • Tex - Jonas Smulders
  • The Funeral of the Shy - Joost van Hezik
  • Word! - Amos Mulder

Studenten Competitie

  • Where the Summer Goes - David Pinheiro Vicente
  • Turtle Shells - Tuna Kaptan
  • Letters To Adja - Marie-Stéphane Imbert
  • Gibraltar - Juliette Barrat
  • Islands - Julia Tielke
  • And I Roam In Search of Brothers - Hannah Bailliu
  • Nobody Here - Jelena Gavrilović
  • True North - George Bowler
  • Travelogue Tel Aviv - Samuel Patthey
  • Diliman - Timothy Collanto
  • Find Fix Finish - Mila Zhluktenko, Sylvain Cruiziat
  • The Station - Leart Rama
  • The Departure - Milan Bath
  • At Dawn - Inês de Lima Torres
  • Dust - Jakub Radej
  • Dark Waves - Ismaël Joffroy Chandoutis
  • Living Like Heta - Caderas Bianca, Luu Isabella, Zemp Kerstin
  • Wild Horses - Rory Alexander Stewart
  • Sog - Jonatan Schwenk
  • Paul Is Here - Valentina Maurel
  • The Sisters - Michal Hytros

Alle competitieprogramma’s zijn tussen 11 en 14 april te zien in LUX, de hoofdlocatie van het festival. Op zaterdagavond maken de internationale vakjury’s de winnaars bekend en op zondag vindt de uitreiking van de publieksprijs plaats. Op zondag 15 april zijn tevens alle prijswinnaars te zien. Ook dit jaar is er een jongerenjury in samenwerking met MovieZone.