01.07.26

Je kunt nu je korte film inzenden voor de negentiende editie van Go Short, die plaatsvindt van 6 tot en met 11 april 2027! Lees ons reglement aandachtig door voor alle vereisten. 

Europese, Nederlandse en Studentencompetitie

Voor de Europese Competitie accepteren we korte fictie-, documentaire-, animatie- en kunstfilms die zijn gemaakt in geografisch Europa. De films dingen mee naar de Go Short Award voor Beste Europese Korte Film in drie categorieën: Fictie, Animatie en Documentaire.

De Nederlandse Competitie is een selectie van films die in Nederland zijn gemaakt, waarvan de beste film wordt bekroond met de Go Short Award voor Beste Nederlandse Korte Film.

Go Short is een erkend filmfestival voor de Academy Awards, de European Film Awards en de BAFTA.

De New Arrivals Competitie bestaat uit korte fictie-, documentaire-, animatie- en kunstfilms die zijn gemaakt aan Europese filmscholen. De beste film wordt bekroond met de New Arrivals Award. Go Short is erkend door de Student Academy Awards. Bekijk de regels hier: http://www.oscars.org/saa/apply

Films die meedingen in de Europese, Nederlandse en Studentencompetitie komen ook in aanmerking voor de Publieksprijs.

Expanded Cinema: Muziekvideocompetitie en VR/XR

Naast de bovengenoemde competities biedt Go Short ook ruimte aan andere filmische vormen tijdens het festival. In onze Muziekvideocompetitie tonen we de nieuwste muziekvideo’s op een plek waar je ze zelden ziet: in de bioscoop. Met ons XR/VR-programma verkennen we werken die verder gaan dan het platte bioscoopscherm en cinema benaderen in een driedimensionale werkelijkheid.

Deadlines voor Go Short Competities

  • 15 september 2026: early bird deadline

  • 15 november 2026: reguliere deadline

  • 15 december 2026: late deadline

Inschrijfgeld

De film die je inzendt, wordt bekeken door professionele curatoren en programmeurs. Om de kwaliteit van het selectieproces te waarborgen, rekenen we een inschrijfgeld. Voor de Europese, Nederlandse en Studentencompetitie en voor XR/VR-projecten bedraagt het inschrijfgeld 12,50/15,-/20 euro per film (early bird/regulier/laat). Voor muziekvideo’s bedraagt het inschrijfgeld 7,50 euro per film.