27.01.2026

In april verandert Go Short Nijmegen opnieuw in een arena voor korte films

Makers in Focus verkennen games, internetcultuur en hyperkapitalisme in onze huidige samenleving 

Van 7 t/m 12 april vindt Go Short – International Short Filmfestival Nijmegen voor de 18e keer plaats. Tijdens het festival barst het in en rondom LUX van de korte films die prikkelen, inspireren en verrassen. Er is veel aandacht voor actuele thema's, nieuw talent en de laatste ontwikkelingen binnen de filmwereld. Filmprofessionals vanuit de hele wereld doen Nijmegen aan, om zich met elkaar en het publiek onder te dompelen in de diversiteit die korte film te bieden heeft. Het volledige festivalprogramma wordt binnenkort bekendgemaakt, maar Go Short licht nu alvast een tipje van de sluier op met de aankondiging van twee bijzondere makers.  

Gala Hernández López is filmmaker, kunstenaar en onderzoeker. In haar essayfilms zoomt ze in op specifieke subculturen die voortkomen uit ons hyperkapitalistische systeem. Hiermee biedt ze een kritische en tegelijkertijd dromerige blik in het hedendaagse en soms futuristische doolhof van cryopreservaties, cryptocurrencies en influencers die succes beloven. Tijdens Go Short wordt haar trilogie voor het eerst integraal in Nederland vertoond, gevolgd door een uitgebreid nagesprek Gala Hernández López zelf. 

Gala Ficx Carolina Santos 7
Kara Gut

Kara Güt is een multidisciplinaire kunstenaar wiens belangrijkste focus ligt op digitale media en videogames. In haar werkt onderzoekt ze menselijke intimiteit in virtuele werelden, waar de machtsdynamiek vaak anders is en internetcultuur een belangrijke invloed heeft. Naast het tonen van een selectie van haar videowerk, kan het publiek ook een interactieve performance bijwonen. Güt gaat hierbij samen met het publiek op zoek naar menselijk contact in de geweldage online omgeving van Red Dead Redemption 2. 

Het festivalprogramma   

Op dit moment legt de selectiecommissie de laatste hand aan de competities. Wie er geselecteerd zijn voor de Nederlandse, Europese, New Arrivals en Music Video competities zal halverwege februari bekendgemaakt worden. Een bijzonder moment voor makers, omdat de films gekozen worden uit ruim 3500 inzendingen. Winnaars van de Go Short Awards dingen vervolgens mee naar de Oscars, de European Film Awards en de BAFTA Awards.   

 

Uiteraard zijn er daarnaast ook zorgvuldig samengestelde themaprogramma's en de jaarlijks terugkerende filmblokken zoals de Oscar- en Comedy Shorts, zijn er Late Night programma’s, een filmpubquiz in samenwerking met de VPRO een talkshow over democratie & social media i.s.m. Wintertuin en kinderprogramma’s voor diverse leeftijden. Ook is er voldoende ruimte om te ontspannen op het festivalterrein, waar foodtrucks, muziek en een gratis game & vr-expo voor iedereen toegankelijk zijn.  

 

Het exacte programma verschijnt binnenkort op www.goshort.nl     

Dagpassen en Festivalpassen zijn vanaf 16 februari verkrijgbaar via www.goshort.nl. De losse kaartverkoop start op 11 maart.